Jak zdrowe odżywianie przekłada się na sukces w biznesie

 

Dobra dieta wpływa na to jak człowiek wygląda, jak się czuje, a także na to jak pracuje. Brak niezbędnych składników odżywczych utrudnia racjonalne myślenie, osłabia koncentracje, a także sprzyja rozwojowi chorób.

Wpływ jedzenia na pracę

Według badań przeprowadzonych przez organizację Health Enhancement Research Organization, pracownicy spożywający zdrowe posiłki, osiągają aż o 25% większą wydajność od osób żywiących się fast-foodami i niezdrowym jedzeniem.

Zdrowe odżywianie pozwala nam utrzymać odpowiedni poziom mikro- i makroelementów w diecie, co przekłada się bezpośrednio na jakość wykonywanej przez nas pracy. Dzięki odpowiedniemu odżywieniu organizmu nasz mózg pracuje dużo lepiej, dzięki czemu jesteśmy zdecydowanie bardziej błyskotliwi i wpadamy na lepsze pomysły. Łatwiej także skupić się nam na konkretnym zadaniu i nie błądzić myślami gdzieś daleko od zamierzonych celów.

Wydajność w pracy bardzo często przekłada się na zarobki, szczególnie gdy pracujemy na własną rękę, gdy nasz zarobek zależy od tego ile rzeczy zdążymy wykonać w określonym czasie.

Dobre żywienie – lepsze postrzeganie

Dobre odżywianie wpływa także na nasz wygląd zewnętrzny. Dużo łatwiej prowadzić rozmowę, jeśli wyglądamy ładnie i schludnie, a na naszej widać oznaki zdrowia. Jeśli natomiast nasza twarz zdradza oznaki zmęczenia czy choroby, to dużo trudniej jest dojść do porozumienia. W biznesie, ludzie chcą współpracować z jednostkami silnymi i pewnymi, gdyż na pierwszy rzut oka cenią oni dyscyplinę i mają cechy pożądane w świecie biznesu. A nie da się ukryć, że odpowiednia dieta to pierwszy krok w stronę dobrego wyglądu.

Więcej na temat dietetyki pod adresem: altruismonline.com