Konto dla dwojga – czy warto ubiegać się o takie konto?

Coraz częściej stajemy przed wyborem wspólnego konta z małżonkiem. Rzecz która dla wielu z nas jest prosta, lecz dla innych problematyczna. Dlaczego? Zmiany w postaci wspólnego konta to dla wielu osób bardzo duże zmiany życiowe, które otwierają wręcz nowy rozdział. Dzieje się tak, albowiem często byliśmy przyzwyczajeni do tego, że posiadamy jedno konto. Co jednak, kiedy wspólne konto staje się coraz bardziej praktyczne?

W Polsce z roku na rok zakładanych jest coraz więcej wspólnych kont. Dzieje się tak, albowiem jest to metoda szybsza, wygodniejsza dla obojga a także co często jest dla nas najważniejsze, o wiele bardziej atrakcyjna cenowo. Zamiast opłat na dwa konta, mamy jedno konto z jedną opłatą, co przemawia często za tym, aby zdecydować się na obniżenie kosztów wynikających z bankowości.

Wspólne konto nie takie złe…

Jak twierdzi wielu użytkowników kwestią przyzwyczajenia się jest posiadanie wspólnego konta. Jeśli nie mamy żadnych ukrytych wydatków nie ma potrzeby wzbraniać się przed tym tematem. Statystyki prowadzone przez Polskie banki jasno bowiem pokazują, że coraz więcej par decyduje się właśnie na wspólne konto. Wszystko po to, aby uprosiścić płacenie, rozliczanie a także mieć dostęp do większego zasobu konta dla dwóch osób.

Gdzie założyć wspólne konto?

Ten temat bardzo dobrze opisał jeden z cenionych serwisów branżowych, zajmujących się tematyką banków i kont. Jak wynika z informacji na nich podanych, aby uzyskać konto dla dwojga, w większości banków będziemy musieli skorzystać z placówki bankowej. Wszystko ze względu na warunki bezpieczeństwa, jakie stosowane są przez banki.

Wybierając konto dla dwojga, dwoje osób będzie musiało pokazać się w banku i zatwierdzić w asysście pracownika banku warunki umowy, na które to obie osoby decydują się, wybierając wspólne konto. Następnie pozostaje nam cieszyć się wszystkimi walorami wyżej wymienionych kont.