Korfu – piękna grecka wyspa

Greckie wakacje są marzeniem wielu osób. Jedną z najbardziej popularnych wysp greckich jest oczywiście Korfu. Wyspa ta leży na Morzu Jońskim przez co daje turystom wiele możliwości do zwiedzania.

Zielona wyspa

Na Korfu znajdziemy wiele ciekawych atrakcji. Również jeżeli chodzi o przyrodę to zaskakuje ona swoim bogactwem. Możemy znaleźć między innymi gaje oliwne oraz drzewa owoców cytrusowych. Stąd też wiele osób decyduje się właśnie na to, aby zwiedzać właśnie Korfu.

Klimat wyspy

Wyspa jest położona w takim miejscu, że ma klimat bardzo łagodny, śródziemnomorski. Gościli na niej cesarzowa Sissi czy też sławny Napoleon. Poza tym wyspa słynie z przepięknych plaż takich jak chociażby: Nissaki, Agios Gordis, Paleokastritsa.

Ślady kulturowe

Wszystkie główne atrakcje tej wysypy są wynikiem najazdów Brytyjczyków i Włochów. Stare miasto Korfu jest jednym z klejnotów wyspy, który na pewno warto odwiedzić. Ciekawymi miejscami wydają się też być weneckie twierdze znajdujące się w mieście oraz Placen Spianada.

Najłatwiejsze zwiedzanie

Najłatwiejszym sposobem na zwiedzenie wyspy wydaje się być wynajęcie przewodnika. Przewodnik po Korfu to osoba, która jest w stanie opowiedzieć wszystko dokładnie. Najczęściej można spotkać się z opcją wynajęcia przewodnika z danego biura podróży. Są to osoby, które doskonale znają historię miasta ale przy tym są w stanie opowiedzieć wiele lokalnych ciekawostek. Przede wszystkim jednak powinny to być osoby, które znają kulturę grecką oraz język. W jakiś sposób przecież trzeba się porozumieć z turystkami i przekazać im swoją wiedzę, opowiedzieć śmieszne historyjki.