Wykrywacz kłamstw czyli profesjonalne badanie wariografem

Czy istnieją sprawdzone sposoby na to, by poznać, że ktoś kłamie? Psychologia wymienia wiele sygnałów fałszu, jednak część z nich może być nadinterpretowana. Wariograf jest natomiast specjalistycznym urządzeniem mierzącym zmiany fizjologiczne, które zachodzą w organizmie człowieka na skutek odpowiadania na kłopotliwe pytania. To niezwykle dokładna metoda oferująca wiarygodne wyniki bez ryzyka „oszukania” urządzenia.

W jaki sposób działa wariograf?

Wykrywacz kłamstw przy pomocy specjalnej aparatury mierzy zmiany fizjologiczne, takie jak: praca serca, oddech, a także przewodnictwo skóry. Na skutek kłopotliwych pytań, a także udzielania fałszywych odpowiedzi, w ciele człowieka dochodzi do wielu nieświadomych zmian. Na takie reakcje jest wyczulony wariograf, który nie tylko pozwala ocenić wiarygodność osoby badanej, ale także wykrywa problematyczne pytania, które wywołały reakcje emocjonalne. W przypadku zaawansowanych wykrywaczy kłamstw praktycznie nie istnieje ryzyko oszukania urządzenia.

W jakich sytuacjach stosuje się wariograf?

Wykrywacz kłamstw kojarzy nam się przede wszystkim z zagadnieniami prawnymi. I rzeczywiście, wyniki testu wariografem mogą być silnym dowodem w sądzie. Jednak urządzenie znajduje zastosowanie także w sferze biznesowej oraz prywatnej. Należy oczywiście pamiętać, że wykonanie testu wykrywaczem kłamstw wymaga zgody osoby badanej i jej akceptacji na pytania, które zostaną zadane. Niemniej jednak, liczba klientów korzystającej z tej usługi ciągle rośnie.

Kto przeprowadza badanie wykrywaczem kłamstw?

Test jest wykonywany przez specjalistę posiadającego szerokie zdolności w dziedzinie psychofizjologii. Na podstawie wyników badania sporządzana jest dokładna analiza, która może nam powiedzieć bardzo dużo na temat osoby badanej. O charakterystyce tych testów można dowiedzieć się więcej na stronie badaniewariografem.pl. W gabinecie badań psychofizjologicznych wykonuje się profesjonalne pomiary o najwyższym stopniu rzetelności i wiarygodności.