Aktywny wypoczynek w Górach Świętokrzyskich

Mnóstwo osób myśląc o wakacyjnym urlopie planuje wyjazd głównie w Tatry, nad morze albo za granicę. Zapominamy jednak ile niespodzianek czeka na nas w najbardziej tajemniczych górach w Polsce, mowa mianowicie o Górach Świętokrzyskich.

Są to najstarsze góry w Polsce, które w dodatku mają bardzo ciekawą budowę geologiczną. Wynika ona z wielu przemian jakie wydarzyły się przez miliony lat nie tylko w skorupie ziemskiej, ale również i na jej powierzchni. Ich najwyższy szczyt to Łysica, która znajduje się w paśmie Łysogór na wysokości 612 m.n.p.m.
Są to góry, w których znajduje się dużo rumowisk, formatów skalnych i jaskiń. Przez co od wieków były tematem do opowiadań gawędziarzy o czarownicach odprawiających czary na szczytach Łysicy i Łysej Góry w noc świętojańską. A skały znajdujące się na zboczach Łysicy były traktowane jako ich stołki.

Wybierając się na wczasy w Góry Świętokrzyskie warto nastawić się na aktywnie spędzony czas wolny, znajduje się tam bowiem bardzo dużo atrakcyjnych miejsc do obejrzenia. Oprócz wędrówek po górach można bowiem zwiedzać zamki, klasztory i ruiny, odkrywać zagadki dinozaurów oraz spotkać w Pacanowie Koziołka Matołka. Dla osób, które wolą aktywny wypoczynek będą to na pewno niezapomniane wakacje.
Jeśli więc odpowiada Wam taka forma rekreacji wystarczy jedynie znaleźć odpowiedni pensjonat Góry Świętokrzyskie i gotowe! Ośrodek, który z pewnością Was zadowoli to Agroturystyka „Grynwald”. Obiekt ten położony jest bardzo blisko najważniejszych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich. Posiada w ofercie pokoje dwu, trzy, cztero i pięcioosobowe w zależności od potrzeb wczasowiczów. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę. Noclegi świętokrzyskie w pensjonacie Agroturystyka „Grynwald” z pewnością Was zadowolą.

Doskonale nadaje się także do wyjazdów w większym zespole. Zakwaterowanie tutaj może bowiem dostać nawet grupa pięćdziesięcioosobowa, ponieważ Agroturystyka „Grynwald” posiada aż 15 pokoi do wynajęcia. W związku z tym mnóstwo osób rezerwuje je w ramach imprez integracyjnych, ponieważ już grupy 40-osobowe mają możliwość wynajęcia całego terenu z ośrodkiem na wyłączność. Dzięki takim obiektom jak Agroturystyka Góry Świętokrzyskie „Grynwald”, szefowie mogą dostarczyć swoim pracownikom wielu wrażeń nie do zapomnienia podczas wspólnych wyjazdów integracyjnych. Jeśli chcemy, aby łączyły one w sobie dobrą rekreację, niezapomnianą imprezę oraz komfortowe noclegi, ośrodek Agroturystyczny „Grynwald” z pewnością spełni nasze oczekiwania. Pensjonat agroturystyczny położony jest w lesie na pięcio-hektarowym, ogrodzonym terenie. Dzięki czemu jest tutaj miejsce do różnego rodzaju zabaw integracyjnych. Do dyspozycji urlopowiczów są tutaj też ogromne klimatyczne wiaty drewniane, które świetnie nadają się do wieczornych imprez i grillowania. Jeśli pogoda nie dopisze nie ma się czym przejmować, impreza w salonie przy kominku też ma swój klimat.

Agroturystyka Świętokrzyskie bardzo dobrze nadaje się również do organizowania wypoczynku dla dzieci w ramach programu „zielona szkoła”. Uczniowie mają możliwość nie tylko wspaniale się bawić, ale też zwiedzać różnego typu atrakcje turystyczne i zabytki. Wielki ogrodzony plac z boiskiem do piłki nożnej, siatkówki oraz możliwością gry w Dysk Golfa będzie więc odpowiednim miejscem do zaplanowania fantastycznych zajęć integracyjnych w ramach programu agroturystyka zielone szkoły z wieloma atrakcjami zarówno dla dziewcząt jak i dla chłopców.