Badanie i analiza pracy sieci bezprzewodowej

Społeczeństwo w obecnych czasach nie wyobraża już sobie życia bez internetu. Jest on niemalże w każdym domu Oprócz tego prawie każdy z nas ma go również w swoich nowoczesnych telefonach.
W naszych domach pracuje on zazwyczaj na bazie bezprzewodowej sieci WiFi. Tak samo jak w wielu małych firmach oraz dużych korporacjach. Wiele przedsiębiorstw swoje usługi oferuje jedynie za pośrednictwem internetu. Ich działania oparte są wyłącznie na jego prawidłowej pracy. Dlatego bez dostępu do dobrze działającego i szybkiego internetu od razu mogłyby zamknąć swoją działalność. W dużych zakładach wymiana danych między poszczególnymi działami odbywa się już za pośrednictwem internetu. Tak ważne jest dlatego jego poprawne działanie.
Na szczęście profesjonalna, bezprzewodowa sieć WiFi jest w stanie zapewniać szybką, a zarazem bezpieczną łączność z internetem setkom, a nawet tysiącom ludzi. Profesjonalna sieć może być bowiem naprawdę bardzo wydajna.
Ważne jednak, aby wprowadzając do korporacji sieć WiFi wybrać odpowiednią do tego firmę, która zrobi to profesjonalnie na każdym etapie wdrożenia. Z pewnością idealnie zrobi to WNCG Akademia WiFi, mająca siedzibę w Warszawie. Posiada bowiem ogromne doświadczenie w tej branży. Z pewnością poświadczą o tym dziesiątki usatysfakcjonowanych klientów z przeróżnych gałęzi przemysłu.
Najważniejszym elementem podczas wdrożenia całego systemu sieci bezprzewodowej WLAN w dużej firmie jest przede wszystkim stworzenie właściwego projektu. To właśnie już w tym momencie musi zostać uwzględnione i zagwarantowane: niezawodność, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność kompletnego systemu.
WNCG Akademia WiFi posiada w dodatku nie tylko wspomniane wcześniej doświadczenie, ale także należyte ku temu umiejętności. Każdy może bowiem skorzystać z szerokiej gamy dedykowanych usług. Dzięki nim możesz mieć w swoim przedsiębiorstwie bardzo wydajną, a przede wszystkim bezawaryjną sieć WiFi. WNCG Akademia WiFi z pewnością zdaje sobie sprawę na czym polega sprawne wprowadzenie technologii oraz infrastruktury WLAN, jak również dedykowanych do tego urządzeń. Jako nieliczni w tej branży umieją zebrać te wszystkie niezbędne elementy i kompleksowo je wdrożyć. 
W dodatku w swoich działaniach opierają się o normy takich firm jak: Extreme Networks, Cisco Meraki, Aruba, Aerohive oraz Juniper. Do każdego nowego przedsięwzięcia podchodzą co najważniejsze indywidualnie. Traktują go tym samym z pełną rzetelnością oraz zaangażowaniem. W odróżnieniu od innych firm z branży w ramach usług powdrożeniowych gwarantują nie tylko serwis i utrzymanie ciągłości pracy sieci, ale też szkolenia techniczne jeśli zajdzie oczywiście taka konieczność.
Poza tym jako nieliczni posiadają w swojej ofercie audyt i optymalizację sieci WLAN. W jego skład wchodzi analiza oraz badanie zasięgu sieci WiFi. Działania te przeprowadzane są zazwyczaj w celu oceny jej bezpieczeństwa, jak również sprawdzenia wydajności sieci WiFi. Pomagają na przykład zbadać jak wzajemnie wpływają na siebie urządzenia systemu komunikacji bezprzewodowej z tymi w organizacjach sąsiednich.  Mają również klientów zagranicznych. Jesli chcesz skorzystać z ich usług znajdź ich wpisując w internecie „site survey wifi” czy „badanie zasięgu sieci wifi”