Balustrady ze stali nierdzewnej

Bardzo popularne w budownictwie jednorodzinnym stały się balustrady wykonane ze stali szlachetnej. Czy wiesz dlaczego? Zapraszam do lektury artykułu na temat zalet tego rozwiązania.

Wyjątkowa trwałość
Sporo ludzi chętnie zamawia balustrady wyprodukowane ze stali szlachetnej, chociaż jest ona o sporo droższa niż podobne materiały widoczne na rynku. Z jakiego powodu tak się dzieje? Co ciekawe warto niewątpliwie wiedzieć, że oprócz zdecydowanych walorów optycznych, stal nierdzewna charakteryzuje się wyjątkową odpornością na warunki atmosferyczne. Stal nierdzewna jest odporna na działanie wody zawartej w powietrzu. Dzięki temu nawet po kilku latach w dalszym ciągu wygląda w zasadzie tak samo.

Łatwy montaż balustrad do samodzielnego montażu
Balustrady do samodzielnego montażu – co warto wziąć pod uwagę
Rzecz jasna metod instalacji balustrad jest mnóstwo. Możemy zatrudnić zawodowego spawacza, który przy użyciu specjalnych palników, zmontuje wszystkie składowe zestawu w jedną całość. Ale co raz częściej inwestorzy decydują się na instalację balustrady bez pomocy wyspecjalizowanego montera. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu balustrad przeznaczonych do łatwego zmontowania. Aby zamontować balustrady samodzielnie, potrzebne będą takie typowe narzędzia jak nóż czy wiertarka.

Mocując kolejne elementy systemu, dobrze jest zwracać uwagę na stabilność połączeń, jeśli mamy do czynienia z połączeniami gwintowymi, dobrze jest naprawdę solidnie dokręcać poszczególne elementy. Dla żywotności balustrad zasadnicze okazuje się też staranne przykręcenie jej do posadzki a także ścian. Z tego względu odwierty przeznaczone na instalację kołków montażowych powinny zostać wykonane precyzyjnie. Dzięki temu kołki mogą dobrze stabilizować balustradę.

Kelmet – wiodący producent balustrad w Polsce
Poszukując balustrady nierdzewne, niewątpliwie zobaczymy, że na rynku budowlanym mamy do dyspozycji naprawdę ogromną różnorodność modeli. Wybierając producenta, na pewno dobrze będzie kierować się jej popularnością. Musimy więc uwzględniać, że to od jakości stali także będzie zależeć solidność balustrady.

 

Balustrada nierdzewna przy schodach
Balustrada nierdzewna przy schodach

 

Jednym z wiodących producentów balustrad do samodzielnego montażu jest marka Kelmet. Producent ten co istotne wykonuje też wysokiej klasy elementy ze stali nierdzewnej dla znanych firm motoryzacyjnych. Nowoczesny, rozbudowany park technologiczny przekłada się na wysoką jakość oferowanych towarów.

Na stronie internetowej firmy wato znaleźć niezwykle praktyczny konfigurator balustrady nierdzewnych. Wtedy będą mieli państwo pewność, że wszelkie potrzebne drobiazgi będą zamówione.
Artykuł opracowany przy współpracy z firmą Kelmet.

——————————————————–

KEL-MET Jarosław Kieler

https://www.kelmet.pl/balustrady-ze-stali-nierdzewnej
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo-Handlowe
ul. Gminna 5
92-601 Łódź