Chcesz znaleźć idealne biuro rachunkowe? Przeczytaj koniecznie!

Planując współpracę z biurem rachunkowych wielu przedsiębiorców ogranicza się najczęściej do pytania o cenę usług i na tej podstawie dokonuje wyboru.
Wachlarz świadczonych prac rachunkowych oferowanych przez biura jest na ogół porównywalny, ponieważ wynika on z przepisów prawa. Zalicza się do niego obsługa kadrowo-płacowa oraz rachunkowość podatkowa. Każde uprawnione biuro rachunkowe teoretycznie powinno świadczyć usługi na zbliżonym poziomie. Pojawiają się tu jednak pewne różnice. Zależą one między innymi od wielkości biura rachunkowego, ponieważ im więcej obsługiwanych klientów, tym każdy jednostkowy klient staje się bardziej anonimowy. W mniejszym biurze rachunkowym można więc zauważyć indywidualne podejście do klienta, efektywną z nim komunikację, a co za tym idzie również szczegółowe uwzględnianie jego wymogów. Jeśli zajdzie taka potrzeba małe biuro rachunkowe jest gotowe rozwiązać jego pilne problemy nawet poza standardowymi godzinami pracy biura.

W dużych biurach pojawia się również bardziej rozproszona odpowiedzialność oraz długi czas przepływu poszczególnych informacji, które mogą negatywnie wpływać na jakość pracy. Może to także spowodować opóźnienia z wprowadzaniem do systemu określonych dokumentów i w konsekwencji ujemnie oddziaływać na wynik finansowy.

Większe biura rachunkowe posiadają także i zalety, mają bowiem szerszy zakres specjalizacji dzięki czemu mogą oferować klientom usługi przekraczające normalną rachunkowość, mogą to być na przykład różnego rodzaju kredyty czy ubezpieczenia.

Wszystkie biura rachunkowe zarówno te małe jak i te duże, w celu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych muszą posiadać zezwolenie Ministerstwa Finansów, określane Certyfikatem bądź Świadectwem Kwalifikacyjnym. Jest ono imienne, oznacza to, że nie uzyskuje go biuro rachunkowe, ale na przykład główna księgowa, która je założyła. Jeśli biuro nie ma takiego zezwolenia musi liczyć się z konsekwencjami karnymi.

Potencjalny klient szukając dobrego biura rachunkowego niestety zwraca przede wszystkim uwagę na cenę oferowanych usług. Często zdarza się, że aby sprostać oczekiwaniom klienta biura rachunkowe opuszczają cenę, a w konsekwencji przyjmują do pracy osoby o niedostatecznych kwalifikacjach, którym mogą wypłacać małe wynagrodzenia. Okazuje się potem , że Świadectwem Kwalifikacyjnym dysponuje wyłącznie jedna zatrudniona osoba.

Szukając odpowiedniego biura rachunkowego do rozliczania naszych finansów warto na początku zwrócić uwagę na jego doświadczenie. W zależności od naszych wymagań musimy sprawdzić jaki obszar działań ma określone biuro rachunkowe. Istotne jest, aby rozliczało nie tylko książkę przychodów i rozchodów jeśli tego oczekujemy, ale również i pełną księgowość czy ryczałt. Dzięki czemu przy zmianie sposobu opodatkowania nie będziemy musieli zmieniać biura rachunkowego. Za przykład profesjonalnego biura może nam posłużyć „Mar-Tax” – biuro rachunkowe w Jeleniej Górze. Prowadzi ono nie tylko księgi rachunkowe, ale również KPIR, obsługę pracowniczą czy ryczałt.
Jeleniogórskie biuro rachunkowe zajmuje się też robieniem analiz finansowych, sprawozdawczością finansową czy rozliczeniami rocznymi. W swoim zakresie działań gwarantuje całkowitą poufność. Jelenia Góra biuro rachunkowe „Mar-Tax” pełni jednak nie tylko zadanie biura rachunkowego, jako pełnomocnik może także reprezentować swoich klientów przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędem Skarbowym. Jeśli więc zamierzasz podjąć współpracę z biurem rachunkowym – wybierz Biuro rachunkowe Jelenia Góra, a na pewno spełni Twoje najśmielsze oczekiwania.