Czego szukają studenci? Mieszkania w Krakowie

Rozpoczynając studia w dużym ośrodku akademickim i będąc osobą przyjezdną musimy rozejrzeć się za odpowiednim lokum, aby móc spokojnie mieszkać te pięć lat. Jednak każdy z nas ma inne potrzeby i będzie z uwagi na to szukać innego rozwiązania. Osoby, które nie chcą wydawać dużych pieniędzy na mieszkanie, a wystarczy im zaspokojenie podstawowych potrzeb, takich jak miejsce do nauki, spania, dostęp do łazienki i kuchni, to najlepszym rozwiązaniem będzie dla nich pokój w mieszkaniu akademickim. Tym bardziej, że jest to najtańsze z możliwych rozwiązań.

Jednak nie wszystkim studentom odpowiada mieszkanie w jednym pokoju wraz z drugą osobą. Należy bowiem pamiętać, że wiąże się to z akceptacją zwyczajów współlokatora i ograniczeniami domowej swobody. Dlatego warto z góry ustalić zasady panujące we wspólnie wynajmowanym pokoju czy mieszkaniu. Dla studentów, którzy preferują jednak mieszkanie w pojedynkę, duże miasta posiadają szeroką ofertę mieszkaniową.
Przykładem może być tutaj Kraków, w którym każdy student znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, w dodatku bardzo blisko uczelni. Przed wybraniem ostatecznego miejsca zamieszkania warto najpierw sprawdzić gdzie znajduje się wydział, w którym zamierzamy studiować i gdzie będą odbywać się zajęcia. Odpowiedni wybór miejsca zamieszkania może nam znacznie ułatwić życie. Często zdarza się bowiem tak, że w głównym budynku uczelni trzeba załatwiać sprawy administracyjne, zajęcia odbywają się w innym wydziale, a biblioteka jest w drugim końcu miasta. Mieszkanie położone w odpowiedniej lokalizacji skróci nam znacznie czas dotarcia do tych miejsc.

Studenci, którzy zamierzają prowadzić intensywne życie towarzyskie, będą szukać mieszkania w pobliżu Starego Miasta lub Podgórza. Lokale studenckie, kluby i bary najbardziej oblegane przez studentów znajdują się między Rynkiem a Kazimierzem. Dlatego decydując się na mieszkanie w tym rejonie musimy pogodzić się z ciągłym hałasem. Miłośnicy sportu wybiorą okolice Błoń, Bulwarów Wiślanych oraz Zakrzówka. Przeglądając potencjalne mieszkania i pokoje Kraków ma szeroką ofertę dzięki czemu każdy znajdzie dzielnicę odpowiednią dla siebie.