Drewniane domy coraz bardziej popularne

Współcześnie przyglądając się rozpoczętym już budowom na skraju miast, a czasami nawet na naprawdę spokojnej wsi, można zauważyć, że bardzo modne stało się budowanie drewnianych domów. Z pewnością jest to wybór uzasadniony wieloma kluczowymi czynnikami. Nie tylko w grę wchodzi rozszerzający się trend, ponieważ i tak aktualnie dominuje standardowy styl budowy. Chodzi tutaj jednak przykładowo o oszczędność energii cieplnej. Mnóstwo ludzi w ten sposób próbuje dostosować się również do potrzeb ekologii i ochrony środowiska. Niewątpliwie dom z drewna kojarzy się głównie ze zdrowym wnętrzem oraz naturalną stylistyką. I wbrew temu co mówią dookoła ludzie, dom z drewna potrafi wytrzymać wiele długich lat.
Jednak decydując się na takie rozwiązanie, bardzo ważne, aby wybrać właściwy projekt, wszystko skrupulatnie zaplanować, a poza tym zdecydować się na idealne do tego drzewo.
Bardzo dużo osób uważa bowiem, że każde drewno jest identyczne, nic bardziej mylnego. Zarówno na budowę domu, a także i więźbę dachową zakładaną w standardowym budownictwie, stosowane drzewo musi być proste, zdrowe oraz bez szkodników. No i oczywiście bardzo dobrze wysuszone i zaimpregnowane. Zazwyczaj wybiera się do tego drzewa iglaste, a dokładniej sosnę i świerk. Decyduje o tym w dużym stopniu atrakcyjna cena w porównaniu z innymi rodzajami drzew.
Gdzie w takim razie zakupimy pierwszorzędne i prawidłowo zaimpregnowane drzewo? Jaki tartak zagwarantuje nam krokwie, a także inne drewniane elementy najwyższej jakości?
W pierwszej kolejności warto wybrać się do tartaku Halama. Mieści się on niedaleko Gostynina w miejscowości Leśniewice. Jest to tartak rodzinny niewątpliwie z długoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki temu mamy więc pewność, że znają się dokładnie na swoim fachu.

Produkty wytwarzają bowiem przez trak ramowy, trak taśmowy oraz wielopiłę. W związku z tym zajmują się wyłącznie przerobem drewna wielkowymiarowego, czyli takiego, z którego powstanie więźba dachowa oraz krokwie, a nawet elementy na budowę całego domu.
W dodatku wielu klientów z pewnością ucieszy fakt, że drewno wykorzystywane w Tartaku Halama pochodzi jedynie z lasów, w których prowadzona jest właściwa gospodarka. Oznacza to, że miejsca, z których otrzymywane jest drewno mają zapewnioną pełną odnawialność zasobów, co jest poświadczone certyfikatem FSC.

Tartak z Leśniewic swoje usługi kieruje nie tylko do klientów mieszkających w Gostyninie czy okolicach. Mieszkańcy Kutna czy Płocka także mogą otrzymać tam drewniane elementy wielkogabarytowe konieczne na przykład do budowy dachu. Posiadają również własny transport, dzięki czemu z łatwością mogą dowieść klientom potrzebne materiały, a także je rozładować. Tartak ten zajmuje się jednak głównie produkcją więźby dachowej, kontrłat, łat oraz tarcicy budowlanej. Oprócz drewnianych elementów do budowy dachu oferują też ich montaż, jak również sprzedaż pokryć i akcesoriów dachowych.
Jeśli szukacie takiej właśnie firmy, wpiszcie w internecie „budowa domów Kutno”, „deska tarasowa Płock”, a przede wszystkim „więźba dachowa Płock”, a na pewno do nich traficie.