Dywany shaggy – co to właściwie jest?

Nazwa dywanów shaggy pochodzi z języka angielskiego, słowo shaggy oznacza „kudłaty”, „kosmaty”, nazywane są często dywanami włochaczami.
Są to modne i nowoczesne dywany z długim włosiem, w ostatnich czasach bardzo atrakcyjne i szeroko dostępne na rynku. Piękne, gęste runo będzie zachwycało nasze oczy jeszcze po wielu latach od zakupu. Struktura włosia jest bardzo miła, przyjemna i miękka w dotyku. Jest przyjazna dla dzieci oraz zwierząt. Shaggy bardzo łatwo dopasować do wnętrza. Włochacze pasują do każdego rodzaju pokoju. Najpopularniejszym miejscem ich usadowienia jest sypialnia – dodają przytulności pomieszczeniu. Wyobraźmy sobie wstawanie o poranku, kiedy nasze stopy zamiast na zimnej podłodze, lądują na mięciutkim, włochatym dywanie. Dlatego właśnie warto usadowić dywan shaggy tuż przy łóżku.

Dywan shaggy silk

Jakie są dywany shaggy?

Oprócz tego, że są łatwo dostępne, cechuje je również fakt, iż są bardzo wytrzymałe oraz odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Ich zaletą jest również wysoka odporność na odbarwienia spowodowane działaniem promieni słonecznych.Włochacze mają jeszcze jedną zaletę – nawilżają powietrze, gdyż wchłaniają wilgoć z pomieszczenia i oddają ją w postaci pary.

Pielęgnacja dywanów shaggy:

Dywany shaggy są bardzo ekologiczne. Są nieskomplikowane w pielęgnacji, na włosiu nie osadzają się większe zabrudzenia, czy kurz. Dywan wystarczy regularnie odkurzać, by bezustannie ozdabiał nasze pomieszczenie i wyglądał zjawiskowo. Polecamy robić to mniej więcej 2 razy w tygodniu.
Nie zaszkodzi też odkurzać danego fragmentu dywanu kilka razy w różnych kierunkach. Co pół roku dobrze jest potraktować dywan shaggy trzepaczką, a raz na rok zafundować mu pranie. Wszelkie informacje na temat pielęgnacji tego typu dywanów znajdą Państwo oczywiście na metce.

Wygląd i styl:

Dywan nie tylko wspaniale dekoruje pokój, lecz także chroni podłogę przed zarysowaniami. Dywany shaggy potrafią sprawić, by nasze pomieszczenie prezentowało się znacznie lepiej, aniżeli naprawdę wygląda. Przy wyborze powinniśmy zadać sobie pytanie, czy lepszy będzie jeden duży dywan czy może kilka mniejszych. Dzięki naszej szerokiej ofercie Shaggy w przystępnych cenach, będą Państwo w stanie dobrać dywan w odpowiednim kolorze, rozmiarze czy miękkości.

Dywany shaggy dostępne w naszej ofercie:

W ofercie naszego sklepu stacjonarnego oraz na naszej stronie internetowej, dywany shaggy dostępne są w wielu różnych kształtach, kolorach oraz wymiarach. Oferujemy także dywany z włókna sztucznego, szczególnie polecane dla osób szczególnie wrażliwych bądź alergików. Możemy Państwu zagwarantować, że nie będą w żadnym stopniu drażniące, a ich wygląd nie różni się od naturalnych – dywany sztuczne prezentują się równie pięknie. Wysokości runa wahają się od 30 do nawet 90 mm. Oferujemy dywany polskie, tureckie, belgijskie oraz wiele innych.
.W razie trudności z dobraniem dywanu, zapraszamy do zadawania pytań naszej obsłudze, która nie omieszka się pomóc Państwu w wyborze „idealnego włochacza” 🙂