„Jak Cię widzą, tak Cię piszą…”

W obecnych czasach mnóstwo osób doskonale zdaje sobie sprawę jak ważny jest wygląd osobisty nie tylko w życiu prywatnym, dużą rolę odgrywa on bowiem także i w życiu zawodowym. Powiedzenie „jak Cię widzą, tak Cię piszą” jest tutaj jak najbardziej trafne.
Przy pierwszym spotkaniu bowiem ludzie oceniają nas zazwyczaj po wyglądzie zewnętrznym. Nie tylko po naszej fryzurze, estetyce, higienie osobistej, ale także po naszym ubiorze oraz stylu. I choć panuje powszechna opinia, że to kobiety najwięcej czasu spędzają przez lustrem, wygląd jest bardzo ważną sprawą również i dla mężczyzn.
Nie wszyscy jednak potrafimy odpowiednio zestawić naszą garderobę. Z tego właśnie względu wiele osób decyduje się na pomoc osobistej stylistki lub stylisty, którzy to skompletują, uzupełnią, a nawet jeśli okaże się to konieczne wymienią naszą całą garderobę. Wiedza i doświadczenie doradcy wizerunkowego sprawią bowiem, że będziemy mieć w domu nową szafę, w której wszystkie rzeczy będą do siebie pasować. Ale nie tylko. Będą one również idealnie pasować do naszej sylwetki, jak również wieku czy karnacji skóry. Pozwolą podkreślić nasze atuty, a także nasze unikalne cechy.
Dzięki temu dużo lepiej będziemy prezentować się w pracy, co poprawi niewątpliwie nasze samopoczucie. To jak wyglądamy wpływa bowiem w dużej mierze również na poczucie własnej wartości.
Osoby, które korzystają z pomocy stylistki bardzo często nie mają czasu na to, aby wyjść na większe zakupy i uzupełnić swoją garderobą. Wolą dlatego, aby kompetentna w tej branży osoba uzupełniła ją o nowe, modne ciuchy. W dodatku stylistka dobierze również eleganckie i gustowne dodatki. W swoich działaniach często kreuje nowy styl dla danego klienta. Jednak w przeciwieństwie do tego, jak to prezentują media, nie są to bardzo „mocne” metamorfozy, przedstawiane jako kreacja z jutowego worka ułożonego w gorset i do tego wysokie szpilki. Bardzo ważne w tym zawodzie, aby stylistka poznała najważniejsze cechy klienta oraz uzmysłowiła mu jego mocne i słabe strony. Klient w konsekwencji ma świadomość samego siebie i wzrasta mu tym samym poczucie własnej wartości.