Już dziś zapisz się na kurs spedytora Katowice

W ostatnich czasach można zauważyć, że bardzo rozwinął się zarówno transport krajowy jak i międzynarodowy. W związku z tym coraz więcej mężczyzn pracuje zawodowo jako kierowca. Z pewnością wiąże się to z odpowiednim do tego wynagrodzeniem, które musi być dość wysokie, w końcu praca ta wymaga wielu wyrzeczeń. Osoby, które dopiero szukają pracy jako kierowca w transporcie drogowym muszą oczywiście posiadać właściwe do tego kategorie prawa jazdy. To jednak nie wszystko. I w tym momencie zaczynają się dopiero problemy. Zatrudnienie jako kierowca w transporcie regulują bowiem właściwe przepisy prawne. Osoby starające się o zatrudnienie w tej branży niejednokrotnie nie zdają sobie bowiem sprawy, że jeśli ich praca ma mieć związek z przewozem rzeczy lub osób mają obowiązek posiadać do tego odpowiednią licencję czy certyfikat.

Inne regulacje stosuje się bowiem w zależności od rodzaju wykonywanych przewozów. Jeśli przykładowo mamy zamiar prowadzić zawodowo pojazdy posiadające ponad dziewięć miejsc, niezależnie od tego czy jest to przewóz krajowy czy międzynarodowy niezbędna może okazać się tutaj licencja na transport. Nie jest to już bowiem transport okazjonalny. W dodatku trzeba jeszcze spełniać określone warunki, aby taką licencję uzyskać. To samo dotyczy przewozu rzeczy. 
Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Transporcie Drogowym – Przewóz Osób oraz Przewóz Rzeczy, bo o nim mowa jest tutaj wymagany. Uprawnia on bowiem do uzyskania:
– licencji oraz zezwolenia na wykonywanie krajowego i międzynarodowego zarobkowego transportu drogowego osób lub rzeczy.
– licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób samochodem osobowym lub pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 osób i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą.
– licencji spedytora – na wykonywanie pośrednictwa w zakresie wykonywania transportu drogowego rzeczy.

Jeśli chciałbyś pracować zawodowo jako kierowca warto na początku zapisać się na adekwatne szkolenie. Ma ono na celu przyuczyć Cię do państwowego egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Transporcie Drogowym – Przewóz Osób oraz Przewóz Rzeczy.
Nie zastanawiając się warto dlatego udać się do Śląskiego Centrum Szkolenia Kierowców. Wielką zaletą tego miejsca jest fakt, że oprócz szkolenia możemy tutaj także przystąpić do egzaminu. W dodatku wiedza, którą zdobędziemy na kursie pozwoli nam nie tylko zdać egzamin, ale także samodzielnie pełnić funkcję zarządzającego transportem. Szkolenie o którym mowa odbywa się jedynie w trzy weekendy, nie musimy więc brać do tego urlopu. Po jego zakończeniu uzyskamy zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Nie czekaj więc, tylko już dziś zapisz się na kolejny kurs spedytora Katowice. Dogodna lokalizacja ośrodka zapewnia łatwy dojazd. Jako nieliczni proponują szkolenie na przewóz rzeczy oraz osób w tej samej cenie oraz zapewniają dostęp do testów i niezbędnych materiałów. Skorzystaj więc z okazji.