Masz auto do kasacji?

Po naszych polskich drogach jeżdżą coraz starsze auta. Jest to spowodowane faktem, że właściciele są bardzo mocno przywiązani do swoich wiekowych już pojazdów, pomimo tego, że znacząco już minął ich termin użyteczności. Chociaż konieczna jest ich kasacja, nadal przechowują swoje ukochane samochody w garażach czy pod wiatami zezwalając na ich dalsze korodowanie. Jest to niestety najgorsze z możliwych rozwiązań, powoduje bowiem z roku na rok spadek wartości pojazdu. Złomowanie okazuje się więc jedynym dobrym rozwiązaniem w sytuacji gdy przed blokiem lub na podwórku przetrzymujemy zepsute auto. Wielu ludzi nie zdając sobie sprawy z konsekwencji karnych, na własną rękę demontuje zniszczony pojazd. Często także poszczególne podzespoły oddzielnie wywozi na złomowisko. Jest to jednak nielegalne rozwiązanie dla wycofania z eksploatacji całego pojazdu. W tym przypadku jedyną właściwą drogą jest odprowadzenie całego niesprawnego auta do kasacji, wynika ono z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Obecnie koszty remontów samochodowych także w bardzo szybkim tempie rosną. Wiele z tych starych aut nawet po drobnych stłuczkach kwalifikuje się do całkowitego złomowania. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia po prostu nie opłaca się ich remontować. Jednak ostateczne postanowienie co do losu samochodu czy go odsprzedać, naprawić czy zezłomować należy do właściciela pojazdu.
Pojawiają się również na rynku firmy, które wręcz żyją z odkupowania od właścicieli staroci, w wyniku czego po niewielkich reperacjach ponownie wypuszczają na rynek auta z uszkodzeniami, które z punktu widzenia zasad ubezpieczeniowych powinny już wylądować na złomie. Także po wypadku właściciele sami wolą zreperować swój samochód, gdyż na nieoryginalne części wydadzą kilkakrotnie mniej niż otrzymają na naprawę z ubezpieczenia.

Pozbycie się starego auta, może okazać się także dużo bardziej kłopotliwe niż kilkuletniego samochodu. W przypadku sprawnego samochodu bowiem, nabywca zawsze się znajdzie, gdy wartość samochodu jest jednak równa złomu, nie jest już tak kolorowo. Najlepszym rozwiązaniem jest dlatego oddanie zepsutego auta do licencjonowanej Stacji Demontażu. Będziemy mogli wtedy spać spokojnie, bez ryzyka, czy nowy właściciel na pewno przerejestrował samochód na siebie. Jeśli bowiem tego nie uczyni w razie spowodowania przez niego wypadku będzie to oznaczało dla nas duże konsekwencje.
W sytuacji oddania przez nas auta na złom dobre podzespoły trafią na rynek wtórny, a stacja dzięki temu zarobi na swoje utrzymanie. Zniszczone i zepsute elementy zgodnie z przepisami ochrony środowiska oraz wymogami prawnymi zostaną zutylizowane.
Kwota ostateczna jaką dostaniemy za nasz samochód zależy przede wszystkim od masy własnej pojazdu. Jednak wiele stacji zwraca uwagę, aby masa ta wynosiła 90 procent masy widocznej w dowodzie rejestracyjnym. Na stronach internetowych wielu stacji demontażu znajdują się kalkulatory dzięki którym możemy sprawdzić ile gotówki dostaniemy za określone auto.
Jeśli już jesteśmy przekonani, że chcemy oddać auto do stacji demontażu, warto w tym celu znaleźć profesjonalną i kompetentną firmę. Wartą polecenia stacją jest DWCAR Damian Pawlak. Firma ta powstała już w 2011 roku i jej główną działalnością jest właśnie złomowanie pojazdów. Oprócz tego prowadzi też sprzedaż podzespołów zamiennych dla samochodów wszystkich marek oraz różnych typów. Firma ta wyodrębnia się także od innych stacji tym, że od kilku lat prowadzi montaż instalacji LPG. Posiada już duże doświadczenie w tej dziedzinie, a koszty montażu wynoszą od 1900zł. Na wszystkie montowane przez nich instalacje gazowe firma daje rękojmię 3 lat oraz posiada bardzo szybkie terminy realizacji. Oprócz tego przeprowadza także wszelkie poboczne naprawy i usługi dotyczące instalacji gazowych, w tym wymianę butli jeśli zajdzie taka konieczność czy kontrolę pracy instalacji.
Przedsiębiorstwo działa na terenie całej Wielkopolski, a jego siedziba znajduje się w miejscowości Poniec koło Leszna. Wycena auta przeznaczonego do złomowania jest darmowa, tak samo jak jego transport na złomowisko, gdyż auta firma odbiera własnym transportem. Wystarczy zadzwonić do jej siedziby, a w kilka minut osoba zainteresowana otrzyma wycenę pojazdu do kasacji.
Firma DWCAR Damian Pawlak wszystkie dokumenty potrzebne do wyrejestrowania pojazdu w Urzędzie Komunikacji i ubezpieczalni załatwia od ręki. Jeśli więc zastanawiasz się nad złomowaniem samochodu to jest firma, której szukasz. Nie tylko zapewnia atrakcyjne ceny, ale również płaci gotówką. Złomowanie auta przeprowadzane jest bardzo szybko. Zaufali już im setki klientów z województw: wielkopolskiego i dolnośląskiego, a każdy nowy klient będzie na pewno zadowolony z oferty firmy DWCAR. Jeśli także szukasz takiej właśnie firmy, wpisz w internecie frazy: „kasacja pojazdów Legnica”, „złomowanie aut Legnica” oraz „skup aut Legnica”, a z pewnością ją znajdziesz.