Na co pozwala dzisiejszy telefon komórkowy?

Czy nie na zbyt wiele pozwala nam dzisiejszy telefon komórkowy? Zastanawiamy się, gdy nasze dzieci w wolnym czasie praktycznie nie rozstają się ze swoimi smartfonami.
Przez ostatnie kilkanaście lat nastąpił znaczny postęp w wielu branżach technologicznych. Obecnie wyjeżdżając na wakacje możemy naszym telefonem nakręcić film, od razu zamieścić go w internecie, a w dodatku jeszcze z mapką dojazdu, aby nasi znajomi wiedzieli jak mają do nas trafić. Impulsem do działania w sferze telefonii komórkowej było z pewnością wejście na rynek dwóch silnych operatorów z potencjałem, mowa mianowicie o Erze i Plusie.

Pierwszy telefon komórkowy wymyśliła i wprowadziła na rynek firma Centertel, która zaczęła swoją działalność już na początku lat dziewięćdziesiątych. Komórki wtedy trzeba było nosić w walizkach, były bowiem bardzo duże. Ich cena była również bardzo wysoka i na taki luksus stać było jedynie tych najbogatszych. Najpopularniejszy wówczas aparat Mobira kosztował około 2 tysięcy dolarów, co w tamtych czasach dawało 20 milionów w przeliczeniu na złotówki.
16 września 1996 nastąpiła pierwsza rewolucja w telefonii komórkowej, na rynek bowiem wszedł nowy operator Era, obecnie zmienił nazwę na T-Mobile. Spowodowało to, że nagle każdy mógł mieć swój własny telefon, jednak zasięg był jedynie w pięciu miastach: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Trójmieście no i oczywiście w Warszawie. W niedługim czasie po debiucie Ery na rynek wszedł następny operator Plus, również utrzymujący się na rynku do dziś. Dzięki temu, że pojawiła się konkurencja ceny telefonów jak również i opłaty telefonicznie zaczęły systematycznie spadać. Następnym przełomem był rok 2000, kiedy to Era wprowadziła jako pierwsza Internet w technologii GPRS.
Od tego momentu z roku na rok telefony są coraz bardziej nowocześniejsze i wyposażone w nowsze aplikacje. Obecnie posiadając już bardzo rozwinięte smartfony w każdej chwili możemy sprawdzić coś w internecie, przesłać znajomym zdjęcie z wakacji czy obejrzeć film w czasie długiej podróży. Jednak te udogodnienia wiążą się również z mniejszą odpornością na urazy mechaniczne czy zalania. Dlatego w razie awarii warto znaleźć profesjonalne miejsce napraw jakim jest serwis iphone Poznań, pomoże Wam on z pewnością z każdym uszkodzeniem.