Najchętniej wybierane kierunki studiów

Jakie kierunki najchętniej wybiera młodzież rozpoczynająca studia – TOP 5

W dzisiejszych czasach możliwości kształcenia mamy bardzo wiele. Poziom szkolnictwa jest naprawdę bardzo wysoki. Uczniowie, którzy kończą swoją naukę w liceum czy technikum będą mogli rozpocząć dalszą naukę na wyższych uczelniach. W Polsce znajdują się uczelnie wyższe publiczne, ale tych prywatnych również nie brakuje. Każda szkoła proponuje nam inne warunki i możliwości rozwoju. Wiadomo, że ciężką do podjęcia decyzją jest to, w jakim mieście chcemy studiować. Na całe szczęście mamy bogatą ofertę uczelni. Studia rozpocząć możemy w wielu miastach Polski. Najczęściej wybieranymi miastami studentów są Toruń, Warszawa, Kraków, Poznań czy Gdańsk. Jednak pojawia się pytanie, które kierunki studiów najchętniej wybierają przyszli studenci? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym rankingiem.

Numer 5 – Filologia angielska

W obecnych czasach dobra znajomość języka angielskiego to podstawa. Wybierając filologię angielska otwieramy przed sobą nowe ścieżki kariery. Mamy większe szanse na posadę w zagranicznej korporacji. Jeżeli zdecydujesz się na rozpoczęcie studiów na kierunku filologii angielskiej możesz być pewien, że doświadczysz niezwykłej przygody w świecie języka angielskiego. Jest to bardzo często wybierany kierunek przez młodych, ponieważ zdecydowanie poszerza im to perspektywy pracy.

Numer 4 – Zarządzanie

Zarządzanie, to obecnie jeden z popularniejszych kierunków wśród przyszłych studentów. Niemalże w każdej uczelni, która ma otworzony ten kierunek zapełnione są aż po brzegi listy rekrutacyjne.  Wybierając ten kierunek poznasz od podstaw, jak powinna być zarządzana firma, aby odniosła sukces. Profesorowie na każdej uczelni wyższej jak organizować, motywować, kontrolować, aby odnosić większe zyski. Po ukończeniu tego kierunku o wiele pewniej będziesz szedł przez proces kształtowania swojej firmy. Zarządzanie można studiować głównie na uczelniach ekonomicznych, ale także w prywatnych szkołach.

Numer 3 – Pedagogika

Jest to bardzo ciekawy kierunek. Wiele osób uważa, że zdobycie tytułu licencjata, bądź magistra jest prostą sprawą, jednak wcale tak nie jest. Decydując się na pedagogikę musisz liczyć się z tym, że wychowanie dzieci to bardzo ciężka sprawa. Jako kandydat musisz umieć sobie radzić w trudnych sytuacjach, powinieneś umieć panować nad emocjami oraz być uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony do pracy z dziećmi. Istnieje kilka typów pedagogiki. Może być to pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, a także pedagogika ogólna.  Studia te mają charakter praktyczny, gdyż po pewnym czasie młodzi studenci przydzielani będą do szkół, aby obserwować pracę zawodowych nauczycieli.

Numer 2 – Prawo

Prawo to kierunek, który nie będzie łatwo przyswajalny dla każdego. Niestety, ale przy wyborze studiów musimy kierować się tym, czy poradzimy sobie z przyswojeniem wiedzy, czy nauką na późniejsze egzaminy. Prawo to ciężki kierunek, jednak bardzo dużo młodych osób go wybiera. Kandydat na ten kierunek powinien z łatwością przyswajać wiedzę prawną. Student pozna materiały z zakresu prawa karnego, cywilnego, konstytucyjnego oraz administracyjnego.  Prawo możecie studiować w wielu miastach Polski takich jak Poznań, Warszawa, Kraków, Toruń, czy Katowice.

Numer 1 – Psychologia

Najlepszą poradą dla kandydatów na studia na kierunku psychologia jest to, aby dokładnie zapoznać się z wymaganiami wybranej przez nich szkoły w celu lepszego przygotowania się. Psychologia to bardzo popularny kierunek, dlatego też ma bardzo wielu chętnych. O przyjęciu może zaważyć nawet jeden punkt z wyników matury. Każdy człowiek jest ciekawy, co dzieje się w umyśle drugiego.  Na tym kierunku nauczyć można się bardzo wiele. Studenci odbywają praktyki w różnych ośrodkach terapeutycznych. Psychologię możesz studiować między innymi w Krakowie, Warszawie, Kielcach czy Łodzi.