Obroża dla kota z gps

Każdego roku około tysiąca zwierząt ginie swoim właścicielom w przeróżnych okolicznościach. Nie wszystkie z nich niestety można odnaleźć. Niektóre same po pewnym czasie wracają do domu, inne po znalezieniu przez dobrych ludzi trafiają do schroniska dla zwierząt.
W przypadku psów nie można jednoznacznie stwierdzić, które rasy znikają z oczu swoich właścicieli znacznie częściej niż inne. Można jednak zauważyć, że bardzo duże znaczenie może mieć tutaj potrzeba ruchu. Jest bowiem grupa psów, które najchętniej w ogóle nie chodziłyby na spacery, a leżały wyłącznie w domu na miłym posłaniu. Innym wystarczy dwa razy dziennie kilkunastominutowy spacer. Jeszcze inne potrzebują naprawdę bardzo dużo ruchu i każdego dnia muszą się po prostu wybiegać. Dotyczy to zazwyczaj określonych ras, które w dodatku są zazwyczaj psami pracującymi. Oznacza to, że muszą pokonać dziennie nawet kilka dobrych kilometrów.
To właśnie ta ostatnia grupa psów najczęściej ginie. Wykorzystując nieuwagę swoich właścicieli bowiem wybiera się bez ich wiedzy na samotne wyprawy.
Nieuwaga właścicieli jest także powodem ucieczek wielu kotów. Oprócz tego są one bardzo ciekawskie, charakteryzują się bowiem wrodzonym indywidualizmem i zgodnie z popularnym przysłowiem „lubią chodzić własnymi ścieżkami”. Niewykluczone, że koty przyzwyczajone do mieszkania w domu mogą skorzystać z możliwości czmychnięcia przez lekko uchylone drzwi. Nawet te koty, które są już przyzwyczajone do życia na zewnątrz, po wybraniu się zbyt daleko mogą któregoś dnia nie znaleźć drogi do domu.
Jeśli chcemy zaoszczędzić sobie, a także i naszemu pupilowi niepotrzebnego stresu powinniśmy przede wszystkim dobrze zabezpieczyć mieszkanie. W przypadku psa ważne, aby wychodzić z nim na spacer i zapewnić mu dostateczną ilość ruchu. Warto jednak dodatkowo wyposażyć go w czujnik GPS. W razie nieoczekiwanego zniknięcia, w każdej chwili będziemy mogli szybko zlokalizować naszego pupila. Takie rozwiązanie nadaje się zarówno dla psa jak i dla kota.  Obroża dla kota z gps z pewnością nie będzie przeszkadzała  Twojemu zwierzakowi w codziennych zabawach.