Po czym poznać dobrego hydraulika?

Jeśli planujesz remonta instalacji hydraulicznych w swoim domu, to zapewne zastanawiasz się jaką firmę wybrać do realizacji twoich planów. W niniejszym artykule zastanowimy się co warto wziąć pod uwagę wynajmując firmę hydrauliczną.

Odpowiednie narzędzia

Oczywiście jak w każdej dziedzinie związanej z majsterkowaniem, tak i w hydraulice bez odpowiednich narzędzi się nie obędzie. Być może czytając nagłówek „Odpowiednie narzędzia” pomyślałeś o super nowoczesnym, nowym sprzęcie – to fakt, że jak najbardziej jest on przydatny – ale nie o to do końca chodzi. Otóż hydraulik z prawdziwego zdarzenia będzie miał zapewne narzędzia, po których widać ich częste używanie. Z drugiej strony im większa różnorodność narzędzi specjalistycznych tym większe prawdopodobieństwo, że fachowiec naprawdę poważnie traktuje swoją profesję.

Doświadczenie i wiedza niezbędne

O ile zdobycie odpowiednich narzędzi hydraulicznych to w zasadzie kwestia odpowiedniego budżetu, o tyle doświadczenie i wiedzę zdobywa się stopniowo. Warto zatem zamawiając w jakiejś firmie usługę hydrauliczną zorientować się jakim doświadczeniem w zawodzie może poszczycić się dana firma. I tutaj warto zwrócić uwagę między innymi na poziom zaawansowania wykonywanych prac. Sprawa odpowiedniej wiedzy i doświadczenia ma ogromną rolę – bowiem zaprojektowanie sprawnie działającej instalacji centralnego ogrzewania do łatwych zadań nie należy. A tym bardziej jeśli planujemy kompleksowy montaż instalacji grzewczej w połączeniu z systemem ciepłej wody użytkowej wspieranej dodatkowo zamontowanymi na dachy kolektorami słonecznymi. Niezawodność oraz ekonomia działania instalacji hydraulicznych bezpośrednio zależy od profesjonalizmu montującej go ekipy. I tutaj ma znaczenie nie tylko sama kwestia odpowiedniego projektu instalacji, ale także sam sposób jej montażu. Można posłużyć się tutaj prostym przykładem wykonywania instalacji z miedzi. Na pierwszy rzut oka możemy stwierdzić, że zatrudniony przez nas fachowiec potrafi dobrze lutować ze sobą poszczególne elementy instalacji, ale możemy nie być świadomi, że każdy element ucinanej rurki, należy dodatkowo spiłować od środka, by wewnątrz rurki nie występowały niepotrzebne opory. Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego zainstalowana w twoim domu instalacja z miedzi wydaje dziwne odgłosy, tj szum czy stukanie, to wiedz, że zapewne instalator nie wykonał właśnie tej prostej, ale istotnej czynności. Wada ta niestety jest praktycznie nie do naprawienia.

Uczciwość na wagę złota

Niestety musimy przyznać, że w budownictwie jest dużo miejsca na wszelkie oszustwa, czy drobne przekręty. Do najprostszych jest po prostu używanie starych, pozyskanych z demontażu elementów. Nie będąc obecnym podczas montażu instalacji (no bo przecież nie możemy fachowców pilnować cały czas) nigdy do końca nie będziemy wiedzieć, czy zastosowane w ścianach elementy nie są gorszej jakości. Tego typu wady instalacji będziemy mogli dostrzec niestety dopiero po wielu latach eksploatacji, a sam koszt naprawy może okazać się drogi i czasochłonny. Dlatego podczas poszukiwania odpowiedniej ekipy hydraulicznej warto kierować się przede wszystkim tym kryterium. Uczciwy i rozsądny fachowiec nie będzie też miał skłonności do przysłowiowego 'partaczenia’ roboty, ale raczej będzie szukał rozwiązania różnych technicznych dylematów w zewnętrznych źródłach, by dobrze wykonać swoją pracę. Jeśli więc masz namiar na jakąś firmę tego typu z polecenia, od nas dobra rada – zamawiaj póki czas!

Hurtownia hydrauliczna Inserw

Inserw –Autoryzowany Partner Handlowy

Hurtownia hydrauliczna Lublin
Salon Firmowy Buderus
ul. Wyzwolenia 62
20-368 Lublin

Czynne:
pon-pt: 7-17
tel: 81 473-55-93
tel: 602-403-853