Potrzebujesz firmy do udrażniania rur?

Na co dzień nie zastanawiamy się nad naszą domową instalacją kanalizacyjną, po prostu z niej korzystamy. Dopiero w sytuacji kiedy zaczynają się zdarzać problemy lub nieprzyjemne zapachy z instalacji kanalizacyjnej przekonujemy się jak istotną funkcję sprawuje ona w naszym domu. W dodatku jeśli należycie o nią nie zadbamy i prawidłowo nie będziemy z niej korzystać, po pewnym czasie może nas spotkać nieprzyjemne zaskoczenie.

Z czasem w domowej kanalizacji zbiera się bowiem mnóstwo różnego rodzaju brudów, które powodują niedrożność, a nawet zapychanie syfonów. Zwłaszcza w żeliwnych rurach używanych w starego typu instalacjach nagromadzone zanieczyszczenia wraz ze żrącymi specyfikami do udrażniania rur wchodzą w reakcję chemiczną tworząc bardzo trudny do usunięcia kamień. Ze względu na to nie jest wskazane w przewodach starego typu stosowanie środków chemicznych bardzo silnie żrących. Niedrożność rur nie dotyczy tylko starych, żeliwnych instalacji. W wyniku codziennego korzystania komplikacje z drożnością trafiają się niestety również i w stosunkowo nowych rurach.

Warto z tego względu należycie dbać o instalację, aby nie doprowadzić do tego typu sytuacji albo przynajmniej zminimalizować ryzyko zapchania rur. Kluczowe jest, aby nie zabrudzić odpływów resztkami jedzenia, które mogłyby znaleźć się w syfonie, w tym celu trzeba usunąć je z talerzy zanim trafią one do zlewu. Należy też zabezpieczyć odpływy wanien, brodzików i umywalek łazienkowych małymi sitkami, które zatrzymają przede wszystkim włosy i zapobiegną ich dostawaniu do kanalizacji. Odpływy kuchenne bardzo często zapychają się w konsekwencji wylewania do nich fusów po kawie i herbacie. Nie zwracamy też uwagi na wylewanie do zlewu kuchennego roztopionego, gorącego tłuszczu, który to stygnąc w rurach zmienia się ze stanu ciekłego w stan stały tworząc wraz z pozostałymi odpadkami bardzo trudny do usunięcia zator.

Istnieją również inne przyczyny zapychania się rur kanalizacyjnych. Często jest to spowodowane pomyłkami powstałymi w pierwszym etapie projektowania całej instalacji lub w momencie jej wykonawstwa. Pomyłki te to na przykład zbyt małe średnice rur przy dużej ilości wykorzystanych kolanek.

Niestety nawet idealnie zaprojektowana i wykonana instalacja ma prawo się zapychać, w przypadku gdy nie będziemy z niej odpowiednio korzystać. Niedbałość o kanalizację oraz niewłaściwe korzystanie są najczęstszą przyczyną powstawania zatorów w rurach.

Powinno się dlatego profilaktycznie raz na jakiś czas spłukać zlew gorącą wodą. Takie działanie wpływa bowiem pozytywnie na drożność przewodów. Bardzo popularne jest także wsypywanie co jakiś czas do odpływu sody oczyszczonej i zalewanie jej octem spirytusowym. Metody te są całkowicie naturalne i nie mają dzięki temu toksycznych właściwości, które charakteryzują preparaty chemiczne.

Gdy zauważymy jednak takie symptomy jak wolniejszy odpływ wody czy bulgotanie w syfonie, sygnalizuje to, że przewody instalacyjne mogły się już po części zapchać. Trzeba już wtedy ustalić przyczynę zatoru i podjąć pierwsze kroki w celu przeczyszczenia kanalizacji, aby uchronić przed jej całkowitym zapchaniem. Jeśli taki zator nie powstał głęboko być może należy jedynie oczyścić syfon lub udrożnić go za pomocą przepychaczki.

Pojawiają się jednak przypadki, w których nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z zatorem w kanalizacji i musimy poprosić o pomoc specjalistę. Warto wtedy skorzystać z usług profesjonalnego przedsiębiorstwa, które sprawnie i kompetentnie zajmie się naszymi niedrożnymi rurami. Pogotowie kanalizacyjne Szczecin to jest firma, której właśnie potrzebujemy i która z pewnością nam pomoże

Przedsiębiorstwo to jest do dyspozycji swoich klientów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Usługi świadczone przez firmę są bardzo dobrej jakości, dzięki wykorzystywanemu specjalistycznemu i nowoczesnemu sprzętowi wziętej firmy Rothenberg jaki przedsiębiorstwo posiada w swoim asortymencie.

Firma zatrudnia wykwalifikowaną kadrę techniczną z odpowiednimi uprawnieniami i kwalifikacjami, która szybko przyjeżdża na miejsce awarii i usuwa przyczynę. Udrażnianie kanalizacji Szczecin, czyszczenie kanalizacji Szczecin, oraz naprawa instalacji sanitarnych to jest właśnie to w czym zakład się specjalizuje. Oprócz tego udrażnia również kanalizację deszczową oraz sanitarną. Lokalizacja rur kanalizacyjnych Szczecin oraz inspekcja TV kanalizacji Szczecin także należy do zadań firmy. Gwarancją profesjonalnie wykonanych przez firmę usług jest też co rok wymieniany na nowy park maszynowy.
Zasięg działania pogotowia kanalizacyjnego obejmuje nie tylko Szczecin, ale też takie miejscowości jak: Zieleniewo, Mierzyn, Przecław, Dobra, Dołuje czy Police. Oferuje także swoje usługi w mniejszych przygranicznych miasteczkach u naszych niemieckich sąsiadów.