Potrzebujesz szybkiej gotówki? Udaj się do lombardu

W sytuacji gdy potrzebujemy bardzo szybko zastrzyku gotówki niejednokrotnie pierwsze swoje kroki kierujemy do banku. Okazuje się niestety, że nawet przy kwocie około 1000 zł musimy wypisać mnóstwo formalności i jeszcze donieść odpowiednie dokumenty związane z naszymi zarobkami. W dodatku nie mając stałego źródła dochodu często bank odmawia nam udzielenia pożyczki.
Nikogo już więc nie dziwi fakt, że coraz więcej ludzi nie udaje się już do banków, a swoje pierwsze kroki kieruje chociażby do… lombardu. Bez zbędnych formalności możemy otrzymać tam nawet kwotę 400zł, pozostawiając zazwyczaj ruchomą rzecz w zastaw na określony czas oraz procent. Jest to dla lombardu wystarczające zabezpieczenie.
W dodatku nikt nie zadaje żadnych zbędnych pytań. Nikogo nie interesuje czy mamy stałe źródło dochodu czy nie. Jeśli w ustalonym czasie nie oddamy pożyczonej przez nas sumy pieniędzy, rzecz którą oddaliśmy w zastaw przejdzie po prostu na własność lombardu.
Wielu ludzi nie udaje się do lombardu, gdyż nie wie nawet jakie rzeczy można tam pozostawić. Okazuje się, że w praktyce możemy tam zanieść naprawdę ogromny asortyment produktów. Zazwyczaj są to jednak tablety, telefony, komputery, zegarki markowe czy cenna biżuteria. Dużo rzadziej jest to sprzęt RTV czy nawet AGD. Jednak takie sytuacje także się zdarzają. Niezależnie jednak od tego co zamierzamy pozostawić w lombardzie, najważniejsze, aby rzecz ta posiadała oczywiście określoną wartość. Jeśli pracownik stwierdzi, że nie jest ona dla lombardu wartościowa nie otrzymamy za nią żadnej gotówki.
Zazwyczaj w lombardzie pracuje także i rzeczoznawca, który wnikliwie sprawdza przyniesiony przez nas przedmiot. Ma to na celu ustalenie kwoty udzielonej pożyczki, aby nie przekroczyła ona wartości przyniesionej przez nas pod zastaw rzeczy.
Każdy lombard rządzi się jednak innymi prawami. W związku z tym w różnych punktach możemy otrzymać kredyt na innych zasadach oraz określony przedmiot może zostać oszacowany również na inną kwotę.
Ze spraw formalnych wystarczy jedynie dowód osobisty czy prawo jazdy do podpisania umowy pożyczki. Kluczowe jednak, aby dokument tożsamości był ze zdjęciem. Dla osób, które szybko potrzebują zastrzyku ekstra gotówki jest to jedyne najlepsze rozwiązanie. Musimy się jednak liczyć z tym, że jeśli nie spłacimy pożyczki w terminie lub nie przedłużymy okresu spłaty pozostawiona przez nas rzecz przepadnie. Jeśli dotyczy to telefonu czy telewizora nie jest to tak straszne, gorzej gdy przedmiot ma też wartość sentymentalną, jak na przykład rodzinna biżuteria.
Jeśli więc wyskoczył Wam niezaplanowany wydatek i w szybkim terminie potrzebujecie dodatkowej gotówki, bardzo atrakcyjną ofertę otrzymacie w miejscu lombard Jarocin. Jeśli nie wiecie gdzie dokładnie się znajduje. Wystarczy, że wpiszecie w internecie frazy: „skup złota Jarocin”, „skup telefonów Jarocin”czy „pożyczki pod zastaw Jarocin”, a z pewnością traficie w odpowiednie miejsce.