Problem pluskwy domowej

Wydawałoby się, że problem pluskwy domowej mamy już dawno za sobą. W końcu prawie całkowicie została wytępiona kilkadziesiąt lat temu. Okazuje się jednak, że problem ostatnimi czasy powrócił. Dotyka zarówno zwierzęta domowe jak i ludzi. Znajdziemy je głównie w motelach czy dawno nieremontowanych mieszkaniach, a także w środkach transportu publicznego, gdzie lokalizują się w starych, popękanych siedzeniach. Ich domem są zazwyczaj stare materace, leciwe tapczany i kanapy, krzesła tapicerowane z tamtej epoki czy wiekowe obrazy.

W dodatku zwalczanie pluskiew nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Wiele osób wstydzi się nawet przyznać do tego problemu i próbuje walczyć z nimi na własną rękę. Ludzie mają bowiem tendencję do komentarzy, że dom z pluskwami musi być brudny i zaniedbany. Jednak to nieprawda. Owad bardzo łatwo przenosi się między mieszkaniami po rurach lub wentylacją. Czasami nie zdając sobie z tego sprawy przywozimy pojedyncze osobniki z wyjazdy wakacyjnego. W skupiskach bowiem najłatwiej się przenoszą, a larwy bez pożywienia potrafią przeżyć nawet 140 dni.

Właśnie dlatego sami nie damy rady całkowicie pozbyć się problemu. Piorąc kanapę rozmnażają się za obrazem. Czyszcząc obraz pojawiają się w lekko wilgotnym rogu pokoju. Bez odpowiedniej wiedzy i preparatów nasze działania spełzną na niczym. Są tu potrzebne bardziej radykalne rozwiązania. Mowa o specjalistycznych środkach chemicznych, które sprawią, że z jednym działaniem znikną one z wszystkich miejsc, w których dotąd się gnieździły. Z pomocą przyjdzie nam profesjonalna firma, z którą problem zniknie na zawsze. Z takich rozwiązań korzystają także właściciele hoteli, moteli, czy nawet kin. W tego typu miejscach jest to często występujący problem. Do właścicieli miejsc publicznych jak i osób prywatnych swoją ofertę kieruje firma INSEKTPOL. Dezynsekcja, deratyzacja oraz dezynfekcja po zgonie to podstawowa działalność firmy. Jeśli mamy więc problem z innymi owadami również mogą nam pomóc. W ich ofercie znajduje się także ozonowanie, fumigacja oraz gazowanie zboża.