Rodzaje dywanów

Mnóstwo osób wykorzystuje w wystroju swojego domu jakiś niedrogi chodnik. Czy wiesz jakie dywany produkuje się w naszym kraju? Zapraszam do zainteresowania się naszym artykułem!

Na pewno bardzo wiele ludzi pragnąc nabyć dywan szybko wybiera się do lokalnego marketu, aby nabyć w miarę możliwości najtańszy wzór spełniający ich wizualne potrzeby. Najczęściej będzie to dywan polipropylenowy, ponieważ tego rodzaju modele są po prostu niedrogie. Niemniej, jest w kraju mnóstwo ludzi pragnących zakupić naprawdę niepowtarzalny dywan.

Dywan z wełny?
Pomimo że wełna, jako element dywanów trochę wychodzi z użytku, nadal wykładziny tego gatunku mają mnóstwo swych fanów. Wykładziny z wełny wbrew różnym opiniom są dość wytrzymałe, dlatego mogą posłużyć naprawdę wiele lat. Co bardzo istotne są to produkty w 100% ekologiczne, wolne od syntetycznych składników. Niemniej wełna ma dość istotne mankamenty, o których warto wiedzieć.

Taki dywan nie jest trafnym wyposażeniem dla alergików. Okazuje się niestety, że w początkowym okresie użytkowania wykładziny tego rodzaju, mamy do czynienia z naturalnym pyleniem. Jest to poważnym problemem dla ludzi uczulonych na przeróżne pyłki. Z czasem przekonujemy się też, że chodnik z wełny trudno się czyści. Oczywiście cechy takie nie muszą być kłopotem, istotne jest po prostu, by być świadomym tych spraw i odpowiednio się na takie sytuacje przygotować. Dobrze jest dodatkowo wiedzieć, że dywany wełniane do najtańszych nie należą, przez co nie może sobie na nie pozwolić dużo ludzi. Duży kilkumetrowy chodnik będzie nawet kosztować parę tys. złotych.

Wełniany dywan
Wełniany dywan, źródło: https://www.kochamydywany.pl/dywany-agnella

Dywan tkany ręcznie
Do ekskluzywnych wzorów zalicza się rzecz jasna te tkane ręcznie. Czym charakteryzują się tego typu dywany? Otóż dywany ręcznie tkane są przede wszystkim unikalne. Z tego względu, są rzecz jasna sporo droższe od swych przemysłowo produkowanych odpowiedników. Starannie tkany wzór idealnie sprawdzi się w oryginalnych, wysublinowanych aranżacjach, gdzie liczy się każdy szczegół.

Polscy producenci dywanów
Zastanawiasz się kto w Polsce wykonuje wykładzina? Każda osoba cokolwiek zaznajomiona z branżą dywanową w Polsce od razu wspomni o popularnej marce Agnella. Firma ta produkuje ogromny, kolosalny wręcz asortyment dywanów oraz wykładzin o rozmaitym zastosowaniu. Chociaż Agnella przez większość swojej aktywności na rynku była zasilana budżetem tylko z Polski, od roku 2015 większościowym udziałowcem w tej spółce została brytyjska firma The Carlyle Group. Fabryka zlokalizowana jest w Białymstoku.