Serial „Skazany na śmierć” online

Serial „Skazany na śmierć” (w oryginale „Prison Break”) rozpoczął w Polsce emisję 28 stycznia 2007 roku i od razu skradł serca widzów. Serial liczył początkowo  81 odcinków, podzielonych na 4 sezony, a ostatni odcinek wyemitowano 15 maja 2009 r.  W 2015 roku stacja Fox ogłosiła, że w przygotowaniu jest nowy – 5 sezon programu. Serial wrócił na ekrany amerykańskich widzów 4 kwietnia 2017 roku, a polskich –  10 dni później.

Akcja serialu toczy się w więzieniu stanowym Fox River i opowiada o losach jego więźniów. Głównym bohaterem jest Lincoln Burrows, który zostaje skazany na śmierć za zbrodnie, której nie popełnił. Młodszy brat Lincolna, Michael Scofield, postanawia pomóc bratu w ucieczce z więzienia i tym samym uratować go przed śmiercią. Michael jest inżynierem, a jego firma kilka lat wcześniej brała udział w przebudowie więzienia Fox River, dzięki czemu mężczyzna zna szczegółowo cały kompleks więzienny. Układa on w głowie misterny plan ucieczki,  a swoje ciało pokrywa tatuażem, w którym ukryty jest plan więzienia. Stara się również poznać historię przebywających w Fox River więźniów, zwracając szczególną uwagę na tych, którzy mogą się okazać najbardziej przydatni w realizacji jego planu. Tak przygotowany Scofield napada na bank, by dać się schwytać i zostaje skazany na 5 lat w więzieniu, w którym wyrok odsiaduje jego brat.

Po przekroczeniu bram więzienia rozpoczyna powolną realizację swojego planu, choć nie jest to proste. Stara się zgromadzić ekipę więźniów i zjednać sobie sympatię naczelnika więzienia, co mu się udaje. Co więcej rozkochuje w sobie Sarę Tancredi, która jest lekarzem więziennym.

Poza murami więzienia również trwa walka o życie i uwolnienie Lincolna, a prowadzi ją Veronica Donovan – dziewczyna i jednocześnie adwokat niewinnie oskarżonego. Okazuje sie jednak, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana niż się wydaje, gdyż Lincolna starannie wybrano do roli mordercy brata pani wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, a dowody świadczące o jego niewinności i świadkowie niespodziewanie zaczynają znikać.

Widzowie, którzy chcą obejrzeć serial „Skazany na śmierć” w domowym zaciszu maja taką możliwość wchodząc na stronę www.kinomaniak.pl. To świetny serial będący połączeniem kina akcji i kryminału. To także film o poświęceniu i braterskiej więzi, która jest ponad wszystko.