Szukasz dobrego podkładu pod panele?

Jaki podkład pod panele powinniśmy wybrać? Wiele osób zadaje sobie to pytanie gdy zmienia akurat podłogę w swoim domu. Są niestety źródła, które informują, że panele podłogowe można w pewnych okolicznościach układać nawet bez podkładu. Jednak jest to niewłaściwe stwierdzenie, a podkład powinien zostać położony pod każdą podłogą zrobioną z paneli. Specjalne podkłady pod panele nie tylko zapobiegają uszkodzeniom samej podłogi panelowej, czym przedłużają jej żywotność, ale przede wszystkim gwarantują domownikom izolację termiczną i akustyczną.

Kładąc panele we własnym domu nie powinniśmy w ogóle zastanawiać się czy warto użyć podkładu czy nie. Należy bowiem od razu rozważyć jaki podkład będzie idealny, aby dawał nam gwarancję doskonałej izolacji cieplnej oraz termicznej. Istnieje na rynku wiele zakładów zajmujących się rozpowszechnianiem różnego rodzaju podkładów pod panele, nie wszystkie jednak gwarantują pełną satysfakcję z ich zastosowania.

Przed ostateczną decyzją co do rodzaju podkładu jaki wybrać warto zwrócić uwagę na bardzo dużo istotnych czynników, których wiele osób nie bierze w ogóle pod uwagę. Mogą mieć one bowiem olbrzymi wpływ na to, który rodzaj podkładu okaże się idealny do naszego domu. Jeśli przykładowo mamy założone w domu ogrzewanie podłogowe, musi być do niego zastosowany dobrany podkład poliuretanowo-mineralny lub polietylenowy. Materiały te charakteryzują się wysoką gęstością (PEHD), dzięki czemu jest to najlepszy podkład na ogrzewanie podłogowe z dostępnych obecnie na rynku. Posiada on bowiem najniższy opór cieplny, co zapewni bardzo wysoką efektywność instalacji grzewczej.
Jeśli jednak mieszkamy nad pomieszczeniem nieogrzewanym lub słabo izolowanym, a nie mamy ogrzewania podłogowego, warto kupić dobry podkład pod panele, który niewątpliwie zrekompensuje nam straty ciepła. Idealnym rozwiązaniem będzie tutaj podkład stworzony z polistyrenu.
Osoby mieszkające w blokach, przy wyborze podkładu pod panele skupią się pewnie na innej bardzo ważnej dla nich rzeczy, mowa mianowicie o izolacji akustycznej. Zdają sobie oni bowiem sprawę jak z piętra poniżej rozchodzą się przeróżne dźwięki transmisyjne, które przenikają przez strop. Słychać głośniejsze dialogi sąsiadów czy figle ich dzieci. Równie dobrze w drugą stronę stukaniem w podłogę możemy także zakłócać ich spokój. Niestety nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować tych dźwięków. Możemy jednak je zredukować zakładając podkład wyciszający pod panele.
Niezależnie jednak od tego jakiego rodzaju podkładu szukacie, z pewnością znajdziecie go w sklepie internetowym Podłogi24.net. Firma ta ma bowiem w ofercie bardzo dobre podkłady wyciszające pod panele, których zdolność tłumienia dźwięków wynosi aż 19 decybeli. Jeśli natomiast zainwestowaliście już w ogrzewanie podłogowe, w ofercie sklepu znajdziecie także podkład pod panele na posadzki z ogrzewaniem podłogowym. Po za tym dostaniecie tam również panele podłogowe oraz wszelkie potrzebne akcesoria do ich zamontowania.