Udane wesele

Jak sprawić, aby nasze wesele było udane i wszyscy — łącznie z nami, wspominali je długo i przede wszystkim pozytywnie? Chyba każdej młodej parze na tym zależy i większość naprawdę stresuje się faktem, że przyjęcie może okazać się niewypałem. Jednak bez obaw. Wystarczy zadbać o kilka kluczowych elementów, dzięki którym wesele na pewno będzie udane.

Po pierwsze dobra muzyka

Muzyka to podstawa. Nie ważne czy będzie to orkiestra, czy też DJ, ważne, aby utwory były zróżnicowane i dostosowane do gości w każdym wieku. Pewnie każdemu zdarzyło się być na weselu, gdzie przez całą noc grano tylko jeden typ utworów. Więc jak komuś akurat ten styl nie pasuje, to o udanej zabawie do białego rana, można właściwie zapomnieć. Dlatego też warto mieć realny wpływ na to, co będzie grane na naszym weselu. Orkiestra czy też DJ, zazwyczaj pyta, jakie utwory na pewno chcemy usłyszeć na weselu. Można przygotować wręcz własną playlistę, a utwory na niej mogą być przykładowo muzycznymi życzeniami naszych gości.

Obrączki na weselu

Oprócz muzyki warto przemyśleć też, czy chcemy, aby na naszym weselu były dodatkowe zabawy dla gości. Często zdarza się, że orkiestra lub DJ, przeprowadzają je, bo mają taki zwyczaj. Jednak jeżeli nie odpowiadają nam tego typu rozrywki na naszym weselu — nie bójmy się poinformować o tym osoby odpowiadające za oprawę muzyczną. W końcu to nasze wesele i jeśli nie mamy ochoty bać udziału w żenujących nas zabawach, lepiej wykreślić ten punkt z naszej weselnej listy.

Po drugie dobre jedzenie

Zaraz po muzyce, kluczową rolę odgrywa jedzenie. Na przyjęciu weselnym jedzenia nie może zabraknąć i powinno być ono jak najlepszej jakości. Warto zobaczyć wcześniej, jakie porcje serwowane są na talerzach, aby nie okazało się, że goście z naszego przyjęcia wyjdą głodni. Także jakość i świeżość serwowanych potraw musi być najwyższej jakości. Jedzenie, jeśli będzie dobre, z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych gości, więc warto o to zadbać.

Do jedzenia wliczają się także ciasta. Warto zamówić ciasta od znanych nam osób, które pieką je w tradycyjny, domowy sposób. Najlepiej wcześniej zamówić takie ciasta na spróbowanie, przykładowo przy okazji świąt, gdzie na pewno się nie zmarnują. Będzie to dobra okazja do przetestowania, czy nadadzą się na weselny stół.

Jeżeli muzykę i dobre jedzenie mamy załatwione, chyba już nic nie może popsuć naszego wesela. To dwa kluczowe elementy, które po prostu muszą być na najwyższym poziomie, aby wszystko cię udało. Cała reszta to już tylko dopełnienie tych dwóch istotnych kwestii.

Więcej na temat udanego wesela pod linkiem tutaj .