Wpływ fraz kluczowych na pozycjonowanie.

Czym są frazy kluczowe i jaki mają wpływ na pozycjonowanie?

Otóż zacznijmy od początku. Frazy kluczowe to nic innego jak logiczny ciąg znaków ujmujący istotę danego zagadnienia, który stosowany jest w wyszukiwaniu informacji. Mają szczególne znaczenie, ponieważ identyfikują określony rozkaz, instrukcję lub deklarację w programie komputerowym. Dobór słów kluczowych, jest to pierwszy z etapów pozycjonowania stron w Internecie. Jeżeli wybierzemy niewłaściwe frazy kluczowe, może wiązać się to ze stratą naszego czasu oraz pieniędzy klienta. Ich wybór musi być bardzo przemyślany.

Duży wpływ fraz kluczowych na pozycjonowanie.

Słowa kluczowe mają bardzo duży wpływ na pozycjonowanie stron internetowych. Działają  bowiem one, jako sygnał trafności. Im wyższa pozycja strony internetowej będzie, tym prościej będzie ją wyszukać w Google wpisując słowo kluczowe ją opisujące do wyszukiwarki.  Ważnym jest to, aby fraza kluczowa znalazła się w nazwie domeny. Ułatwia to odnalezienie strony po wpisaniu słowa klucza.

Język programowania, a słowa kluczowe.

Pisownia słów kluczowych w języku programowania może wymagać wprowadzenia ich wyłącznie małymi bądź dużymi literami oraz zachowania odpowiedniej składni.

Kilka typów słów kluczowych.

Możemy wyróżnić kilka typów słów kluczowych, używanych w procesie pozycjonowania:
ogólne –> składają się najczęściej z 1-2 wyrazów, które najczęściej są wpisywane przez osoby, które nie mają dokładnie sprecyzowanych wyborów. Pozycjonowanie na takie pojedyncze lub podwójne wyrazy jest trudne ze względu na dużą konkurencję.
Przykładowe słowa kluczowe w tej kategorii:
1) garnki
2) obrazy
3) głośniki

brandowe –> takie słowa kluczowe najczęściej wpisywane są przez osoby, które szukając jakiegoś produktu bądź usługi, nie znają dokładnego adresu strony internetowej. Jeżeli chcemy, aby nasza firma po wpisaniu słów kluczowych znalazła się na pierwszym miejscu wyszukiwania, muszą zostać spełnione dwa warunki:
1) Nazwa firmy musi być unikalna ( posiadając stronę o takiej samej nazwie jak inna, obniżamy swoją pozycję w wynikach wyszukiwania.)
2) Nazwa domeny musi być taka sama nazwa twojej firmy. Sprawia to, że strona z nazwą firmy pojawia się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania.

long-tail ( tzw. długi ogon) –> są to takie słowa kluczowe, które składają się z więcej niż dwóch wyrazów. Wpisując dłuższe frazy kluczowe w wyszukiwarkę Google, łatwiej odnaleźć nam to czego szukamy. Pozycjonowanie wtedy staje się prostsze, ponieważ zmniejsza się konkurencja. Na przykład:
– garnki z metalowymi uchwytami
– obrazy w drewnianej ramie
– najnowsze głośniki firmy logitech

Słowa klucze w nazwie domeny, a ich brak.

Strony, których nazwa domeny rozpoczyna się od frazy kluczowej ma przewagę nad stronami, które tych słów kluczy nie wykorzystują, bądź znajdują się one w środku lub na końcu ich domeny.

Jak odpowiednio dobrać frazy kluczowe?

Aby dobrać słowa kluczowe odpowiednio dla swojej strony, wypisz oferowane przez siebie produkty. Jest to najbardziej skuteczny sposób na poprawne utworzenie listy słów kluczowych. Jeżeli mamy firmę działającą i prowadzącą usługi na terenie danego miasta, warto uwzględnić to, wybierając frazę kluczową, np. czyszczenie obuwia Kalisz.

Znaczenie słów kluczowych.

Słowa kluczowe nabierają większego znaczenia, jeżeli znajdują się one w tagach.  Im dłuższe będziemy mieli teksty na stronie opisujące nasze usługi, tym lepiej dla nas. Będąc moderatorami, mamy wpływ na to, co zostanie wyróżnione w tekście. Dzięki takiej możliwości, wybrane przez siebie frazy kluczowe możemy podkreślać, pogrubiać, a nawet wyróżnić je innym kolorem.

Podsumowując, uważam że dobrze dobrane słowa kluczowe mają bardzo duży wpływ na pozycjonowanie strony internetowej. Trzeba dobrze kombinować jak wyprzedzić konkurencję w rankingu wyszukiwania.