Zastanawiasz się jak wyleczyć grzybicę paznokci? Przeczytaj koniecznie!

Stopy to części ludzkiego ciała, podejmujące codziennie największy wysiłek. Wykonują one średnio 6000 kroków w ciągu dnia, nosząc przy tym cały ciężar ciała ich właściciela. Właśnie z tego powodu są nadzwyczaj narażone na urazy i uszkodzenia. Niewygodnie lub źle dobrane obuwie, nadwaga i niewłaściwa pielęgnacja sprawiają, że bóle stóp są bardzo powszechne. Skóra stóp, choć jest dosyć gruba, bardzo łatwo ulega wysuszeniu. Nie posiada ona gruczołów łojowych, ale jest usiana gruczołami potowymi. To właśnie sprawia, że na piętach i paluchach narasta warstwa zrogowaciałego naskórka, w którym często tworzą się pęknięcia, sięgające aż do skóry właściwej i przysparzające wiele dolegliwości bólowych, odczuwanych podczas chodzenia.


Każdy ból stopy i dyskomfort burzy wzorzec chodu, który wymusza nieprawidłową pracę reszty ciała. Dlatego w miarę upływu czasu problem, którego początek uwidocznił się w bolesnej stopie, może dotykać na przykład biodra, a nawet kręgosłupa. Każdy, nawet niewielki ból w stopie spowodowany choćby małym odciskiem oddziałuje na sposób chodzenia, który odbija się na funkcjonowaniu całego ciała. Źródeł bólu i chorób stóp jest mnóstwo i nie zawsze są związane z samymi stopami. Bóle stóp mogą być spowodowane zaburzeniami w ich budowie czy stanem zapalnym, ale najpowszechniejsze przyczyny to odgniotki, modzele, popękane pięty, wrastające paznokcie i halluksy.
Zazwyczaj, gdy zauważymy, że nasze stopy wymagają lepszej pielęgnacji bądź,  gdy podczas chodzenia zaczynamy odczuwać dyskomfort, na samym początku sięgamy po domowe sposoby. Następnym krokiem są zabiegi u profesjonalnej kosmetyczki. Są jednak dolegliwości, z którymi większość gabinetów kosmetycznych nie będzie w stanie sobie poradzić, wtedy może udzielić nam pomocy tylko kompetentny podolog.


Podologia, zwana także podiatrią, jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego. Wszelkie zabiegi podologiczne mają bardzo różnorodny charakter, więc wymagają od osoby praktykującej ten zawód szczegółowej wiedzy z zakresu nauk medycznych takich jak: dermatologia, chirurgia, ortopedia, opatrywanie ran, wykonywanie opatrunków ortopedycznych i diabetologia. Podolodzy wyjątkowo często towarzyszą sportowcom, zajmując się leczeniem ich stóp. W Polsce podologia jest jeszcze niezbyt znaną dziedziną, choć z roku na rok osób korzystających z jej dobrodziejstw systematycznie przybywa.
Zabiegi podologiczne są przeznaczone głównie dla osób ograniczonych ruchowo, dotkniętych chorobami skóry lub cukrzycą, zmagających się z wadliwym ustawieniem stóp  i deformacjami palców jak np. halluksy i palce krogulcze. Oferta gabinetów podologicznych jest skierowana również do osób z dolegliwościami stóp, takimi jak modzele, brodawki grzybicze, odciski, lub wrastające paznokcie, pocące się stopy, czy pęknięcia i rozpadliny na piętach. Podolog świadczy więc usługi w zakresie fachowego skracania paznokci, opieki nad stopą cukrzycową, likwidacji odcisków i brodawek, zabiegów na paznokciach grzybiczych, zgrubiałych i wkręcających. Zajmuje się także indywidualnym doborem klamry ortonyksyjnej, usuwaniem hiperkeratoz czyli zrogowaciałego naskórka, spersonalizowanym doborem ortez, opatrunków na trudno gojące się rany oraz odciążeniem wrażliwych miejsc rekonstrukcją płytki paznokciowej i leczeniem pękających pięt.
Jeśli zatem zmagacie się z uciążliwymi dolegliwościami stóp, takimi jak odciski, brodawki, czy grzybica paznokci, jak leczyć te przypadłości fachowo odpowie Pani Patrycja Kawczyńska, prowadząca w Redzie PODOLINE Gabinet Zdrowych Stóp. Pani Patrycja jest absolwentką Wydziału Zamiejscowego w Gdyni Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Uczelnię ukończyła z wyróżnieniem uzyskując tytuł licencjata kosmetologii o specjalizacji podologia. Usługi świadczone przez Panią Patrycję Kawczyńską są na bardzo wysokim poziomie, a ona sama ciągle poszerza kwalifikacje i zdobytą wiedzę, aby móc pomagać coraz szerszemu gronu pacjentów. Bardzo wysoko ceni sobie również współpracę z pacjentami, co znacznie poprawia rezultat terapii i przyspiesza osiągnięcie końcowego etapu leczenia. Aby skorzystać z usług PODOLINE, wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce: „podolog Reda”,” leczenie odcisków Reda”, „wrastające paznokcie Reda” lub „usuwanie brodawek Reda”.  Należy wspomnieć, że Pani Patrycja stworzyła mobilny gabinet podologiczny, aby móc dotrzeć do osób, które z różnych przyczyn nie mają możliwości samodzielnie dojechać do gabinetów stacjonarnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przede wszystkim osób niepełnosprawnych, PODOLINIE świadczy także usługi domowe, z których mają możliwość skorzystać klienci w każdym wieku. W ofercie oprócz zabiegów podologicznych znajdują się również zabiegi kosmetyczne. Jest to niepowtarzalna okazja, a usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Jeśli więc cierpicie z powodu odgniotków, wrastających paznokci, czy pęknięć na zgrubiałej skórze stóp, nie zastanawiajcie się i nie czekajcie dłużej. Skontaktujcie się z PODOLINE, żeby oszczędzić sobie bólu i ewentualnych następstw w postaci problemów z biodrami i kręgosłupem. Warto zadbać o stopy, aby były zdrowe, piękne i mogły służyć nam przez całe życie.