Znajdź odpowiedni filtr antysmogowy do Twojego domu

W zależności od pory roku jaka panuje w naszym kraju mamy inny komfort oddychania. Na ogół lżej oddycha nam się w okresie lata i wiosny, kiedy to ludzie nie opalają zanieczyszczonym węglem lub innymi odpadami swoich domów. W okresie zimy i jesieni kiedy mamy okres grzewczy i dymią tysiące kominów podłączonych do jeszcze większej ilości pieców, niestety oddycha nam się znacznie gorzej. Wszechobecny smog, o którym w ostatnim czasie mówi się dość głośno dusi nas i truje. Wielu ludzi cierpi w tym czasie na męczący kaszel, częste bóle głowy czy problemy z zatokami nie zdając sobie nawet sprawy, że przyczyną tych zachorowań jest właśnie smog.

Co w takim razie kryje się pod tym pojęciem?
Głównym źródłem powodującym powstanie smogu są właśnie domowe piece i fabryki emitujące w powietrze ogromną ilość zanieczyszczeń. To właśnie pochodzące z pieców sadze, niespalone drobiny skał, węglowodory oraz popioły składają się na zawiesinę pyłową utrzymującą się w powietrzu, oznaczaną symbolem PM10. To ona uprzykrza nam życie poprzez drapanie w gardle, przewlekły kaszel oraz kichanie. Jednak przyglądając się problemowi dokładniej, to nie PM10 jest najgroźniejszym wrogiem naszego organizmu. W pyle tym mamy bowiem jeszcze mniejsze drobiny oznaczane jako PM2,5, to one właśnie bez żadnych trudności wnikają do naszego układu oddechowego nie dając z początku żadnych objawów. Jeśli więc mamy w powietrzu większe stężenie zanieczyszczenia PM10, musimy się również liczyć z większym stężeniem niebezpiecznego dla zdrowia człowieka pyłu PM2,5.

Unia Europejska podejmując walkę ze smogiem ustaliła granice dopuszczalnych norm stężenia tych pyłów, niestety w niektórych miastach w Polsce stężenie to jest trzykrotnie wyższe. Jak w takim razie powinniśmy bronić się przed skutkami tego zjawiska? Bardzo dużo ludzi wychodząc na dwór zakłada maski antysmogowe, wiele osób również zrezygnowało z uprawiania sportów na zewnątrz. Jednak pyły te przy otwieraniu okien i drzwi dostają się także do naszych mieszkań, dlatego warto zainwestować w odpowiedni filtr antysmogowy do domu. Odpowiednim może okazać się tutaj TRIMBOX NO2, który to redukuje aż do 95% niebezpiecznych dla zdrowia człowieka cząsteczek PM2,5.